Pompa wtryskowa model PDA

Tags: , ,

Pompa wtryskowa model PDA wyróżnia się całkowicie zmienioną konstrukcją i zastosowaniem sekcji tłoczącej o dwóch tłoczkach poruszających się przeciwbieżnie. Wersja ta stanowi poniekąd odmianę systemu ROOSA MASTER, z zachowaniem zasady sterowania dawkowaniem i wprowadzeniem niezbyt istotnych modyfikacji konstrukcyjnych.

System CAV DPA. Jednosekcyjna pompa wtryskowa zespolona z rozdzielaczem jest bazowana na systemie ROO SA MASTER i wyróżnia się brakiem jakichkolwiek łożysk tocznych, zaworków odcinających, sprężyn lub kół zębatych, CO stanowi godne podkreślenia osiągniecie konstrukcyjne. Pompy wtryskowe CAV DPA spotyka się głównie w osprzęcie silników wysokoprężnych o małych i średnich mocach znamionowych, lecz o wysokich znamionowych prędkościach biegu (do 4000 obr/min).

Olej napędowy ze zbiornika paliwa zasysa pompa zasilająca i doprowadza poprzez filtr dokładnego oczyszczania do pompy przetłaczającej. Zadanie pompy przetłaczającej polega na zasilaniu urządzenia dawkującego Olejem napędowym, dopływającym pod niezmiennym nadciśnieniem. [przypisy: techcar tychy, www moto gratka, poszerzanie felg stalowych ]

Urządzenie dawkujące składa się z zaworka odmierzającego oraz mechanizmu sterującego, sprzężonego z regulatorem obrotów i poprzez układ przeniesienia z pedałem przyspieszenia. Olej napędowy, dozowany przez zaworek odmierzający, dopływa do kanalika zasilającego w nieruchomej głowicy, w której obraca się wirnik połączony z wałkiem napędowym.

Sekcja tłocząca mieści się w wirniku. Zadania cylinderka spełnia promieniowy kanalik w wirniku, w którym znajdują się dwa tłoczki stalowe, poruszające się podczas obracania wirnika posuwisto-zwrotnie, przeciwbieżnie.

Pompa wtryskowa model PSH stanowi unowocześnioną wersje modelu P SB, z zachowaniem zasady sterowania dawkowaniem, przy czym stosowane są również modele P SH o obcym napędzie sekcji tłoczących (oznaczane jako modele PSU), czyli popychacz tłoczka współpracuje z krzywką wału silnika, np. wału rozrządu.

 

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: poszerzanie felg stalowych techcar tychy www moto gratka