Range Rover – limuzyna czy terenówka?

Tags: , , ,

width=300Range Rover to auta produkowane przez firmę Land-Rover o lepszym wyposażeniu, skierowane do nieco bardziej wymagającego użytkownika. Pierwszy model powstał w roku 1970 – dzięki niemu użytkownicy uświadomili sobie, że samochód terenowy to nie tylko auto na bezdroża. Auta marki Range Rover nigdy się do końca nie zdefiniowały – z jednej strony mają dobre parametry, jeśli chodzi o jazdę poza ulicami, z drugiej, wyposażenie jak w luksusowej limuzynie. Jazda terenówką w mieście ma wiele plusów. Po pierwsze, auto terenowe może wszędzie wjechać i wyjechać. Jest to ważne w zimie – jadąc Range Roverem po oblodzonym parkingu, nie wpadniemy tak łatwo w poślizg, z uwagi na napęd na dwie osie. Pozwala to także pokonywać zakręty z większą prędkością. Nie ryzykujemy utraty zderzaka, gdy parkujemy przy krawężniku, z uwagi na to, że także on jest bardzo wysoko. Ogromną wadą niskich aut osobowych jest ograniczona widoczność. Niska osoba widzi bardzo niewielki obszar przed sobą. Jazda tak wysokim samochodem, jak Range Rover to całkowite odwrócenie tej sytuacji – jedziemy niemal ponad dachami innych aut. Gdy w sprzedaży był pierwszy model Range Rovera, właśnie wysokie umiejscowienie fotela stawiano na pierwszym miejscu zalet. Auto nie kosztowało dużo, a dawało bardzo wiele możliwości. [więcej w: opel polaczek, samochody terenowe otomoto, vb leasing poleasingowe, auto skup katowice ]

Auta z serii Range Rover to przede wszystkim świetnie wyposażone, luksusowe samochody dla ludzi, którzy chcą mieć duży komfort z jazdy – niekoniecznie po bezdrożach. Range Rover to bardzo duży samochód, potrzebuje do rozpędzenia ogromnego silnika. Obecnie umieszczane są w nich jednostki 4.2 litra produkowane przez firmę BMW. Może dziwić sens zamontowania w niektórych modelach silnika Diesla o pojemności 3 litrów.

Range Rovery obecnie dostępne w ofercie salonów to samochody, które można określić jako świetnie wyposażony SUV. Będzie się doskonale sprawdzał w mieście oraz na podjazdach – jednak wyprawa takim samochodem w „prawdziwy” teren jest bardzo ryzykowna. Lepiej pozostać w mieście.

 

 

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: auto skup katowice opel polaczek samochody terenowe otomoto vb leasing poleasingowe