Auto w teren – Range Rover.

Tags: , , ,

width=300Samochody typu SUV łączą w sobie zalety samochodu osobowego (czyli wygodne wyposażenie wnętrza, klimatyzacja, multimedia), z walorami jezdnymi auta typowo terenowego – czyli napęd na cztery koła, duży prześwit. Auto typu SUV może jedynie wyglądać jak terenówka, a nie radzić sobie na dojeździe, który nie jest utwardzony. Takim autem z pewnością nie jest Ranger Rover, samochód stworzony do jazdy poza jednią.

Range Rover to brytyjskie auto, które zadebiutowało w roku 1970. Powstało ze względów czysto użytkowych – nie miało ani ładnie wyglądać, ani być wygodne. Liczyła się bardzo mocna rama i mocny silnik V8. W roku 1981 pojawił się Range Rover z pięcioma drzwiami i większym silnikiem, którego pojemność sięga 3,9 litra. Auto było określane raczej jako samochód stricte terenowy. Pierwsza generacja Range Rovera sprzedawała się świetnie, ale w końcu postanowiono ją zastąpić drugą. Samochód zarówno w środku, jak i na zewnątrz prezentuje się bardzo elegancko i okazale, ale producent zapewniał, że nie straci walorów użytkowych. Mimo tego jest klasyfikowane jedynie jako SUV. Nie trzeba było czekać długo na kolejną generację Range Rovera. W roku 2002 pojawiła się w sprzedaży trzecia generacja tego auta. Wyróżniają ją niebywale duże silniki, produkowane przez firmę BMW. Są to jednostki o mocy 4,4 litra (benzyna), oraz 3 litry (diesel). W przypadku tego modelu nie ma mowy o pełnowartościowej terenówce. Karoseria jest samonośna, przez co narażona będzie na zniszczenie podczas ostrej jazdy. Samochody tej klasy to typowy SUV. [więcej w: opel polaczek, samochody terenowe otomoto, vb leasing poleasingowe, auto skup katowice ]

Ostatnim modelem firmy Range Rover jest Range Rover Sport. Posiada on nowy typ karoserii – zapewniającej pośrednią sztywność między zwykłą ramą, która jest montowana w normalnych autach terenowych, a karoserią samonośną. Model Sport to silnik Jaguara – o pojemności 4.2 litra. Skrzynia biegowa jest automatyczna. Samochód raczej nie nadaje się na wyjazd w teren – równie dyskusyjne jest jego używanie jako samochodu wyścigowego. Montaż opon terenowych nie jest możliwy.

 

 

 

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: auto skup katowice opel polaczek samochody terenowe otomoto vb leasing poleasingowe